Masz cukrzycę? Podejrzewasz że ją masz?

1846055-cukrzyca-skrzykawka-cukier-300-227-1
Opis

Cukrzyca to choroba metaboliczna i jak każda inna dolegliwość ma swoje przyczyny. Usuwając przyczyny tej choroby – usuniesz jej objawy. Dowiedz się jak możesz sobie pomóc.

To musisz wiedzieć o cukrzycy
Cukier dla człowieka jest jak benzyna dla samochodu. Bez niego ani rusz!

Przy cukrzycy następuje rozregulowanie mechanizmu wytwarzania hormonów regulujących zawartość (insulina) cukru we krwi, powodując niedocukrzenie – hipoglikemię (II typu), albo przecukrzenie – hiperglikemię (I typu).

Przy cukrzycy I typu w naszej krwi jest o wiele za dużo cukru.Komórki, które chcą wykorzystać ten nadmierny cukier nie mogą tego zrobić bo brakuje im insuliny, czyli niezbędnego do tego hormonu. I mimo, że jemy coraz więcej i więcej nasze komórki nie dostają cukru! A my stajemy się coraz bardziej zmęczeni i wyczerpani. Co więcej cukier, który kumuluje się we krwi może uszkadzać nerwy, czerwone krwinki, a nawet żyły prowadząc do miażdżycy!

Odwrotnie sytuacja się ma przy cukrzycy II typu. Insulina jest wydzielana, jednak komórki nie są w stanie jej spożytkować. Cukrzyca II typu to najczęściej występujący rodzaj cukrzycy.krwinki, a nawet żyły prowadząc do miażdżycy!

Jak rozpoznać, że to cukrzyca?
Początkowe objawy cukrzycy można bardzo łatwo zbagatelizować.
Są to:

wzmożone oddawanie moczu,
zwiększone pragnienie,
pogorszenie wzroku i przekrwienie spojówek,
mrowienie, drętwienie rąk,
świąd ciała,
senność.
Jeżeli podejrzewasz u siebie cukrzycę koniecznie zgłoś się do lekarza rodzinnego lub/i lekarza diabetologa, wykonaj test obciążenia glukozą 75g.

To cukrzyca!
Nie bagatelizuj problemu.

 

Słowa kluczowe

/ /

Porady powiązane tematycznie